Пловдивската прокуратура обвини полицай и още двама негови съучастници за обсебването на две коли. Престъплението е извършено в периода от декември 2015 г. до февруари 2016 г.
Тогава обвиняемите са отнели „Фолксваген Туарег“ и „Мерцедес SLK“ от пловдивски бизнесмен. Той се оплакал в МВР, като съобщил, че това е станало с помощта на полицейски служител. Тогава се задействал отдел “Вътрешна сигурност” на министерството, чийто експерти започнали разследване и поставили заподозрените под плътно наблюдение.
След това са извършени четири обиска и и изземвания, разпити на свидетели, оглед на документация, експертизи и други, които потвърдили подозренията за престъпната дейност на групата.
Тримата са в ареста, като държавното обвинение ще поиска постоянното им задържане под стража.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив