Асеновград напуска Фонда за развитие на летище "Пловдив", съобщи кметът на общината Емил Караиванов. Предложението е внесено за гласуване на предстоящата сесия на Общинския съвет на 29 март.
Градската управа е взела това решение, тъй като участието на общината във Фонда не е довело до инвестиционни ползи и реализиране на туристическия потенциал в региона, посочи Караиванов.
По думите му, членството се прекратява и заради увеличената почти двойно вноска за участие на общините. Тази година вноската ще е почти 70 хиляди лева. Освен това, след информация от Министерството на транспорта, са станали ясни концесионни намерения на държавата към аеропорта, допълни кметът.
"Община Асеновград е съучредител на фонда с очакванията за привличане на повече инвестиции и туристи в региона. Вече 6 години от функционирането му, общината не е реализирала преки инвестиционни ползи, които да покриват целите на Сдружението", коментира Караиванов.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ