Байерн продължава да гази мощно по терените в Германия. Баварците взеха поредния си скалп, този път за Купата на Германия. Този път те детронираха носителя на трофея Волфсбург след лесна победа на неговия терен с 3:1 още на 1/16-финалите.  Наказателната акция на момчетата на Хосеп Гуардиола се проведе още преди почивката. Тогава Дъглас Коста и на два пъти Томас Мюлер преодоляха стража на "вълците", за да направят задачата си лесна до края на двубоя.  А мачът започна с натиск на гостите, който се оползотвори като преднина още след четвърт час игра. Тогава Дъглас Коста получи топката от Мюлер в половината на Волфсбург, напредна и с мощен изстрел от 25 в горния десен ъгъл на вратата не остави шанс на стража за 1:0.  Само пет минути по-късно интригата на практика умря. Тогава Дейвид Алаба намери перфектно Томас Мюлер и той също откри головата си сметка в този мач за 2:0 след 20 минути игра.  В 34-та минута двамата повториха упражнението, като отново австриецът центрира и германският голмайстор прониза мрежата за 3:0, като по никакъв начин не останаха съмнения кой ще е победителят.  След почивката Байерн се забавляваше на терена и без проблеми удържа победата си. Само в края домакините успяха да стигнат до почетен гол чрез Андре Шюрле в 90-та минута, но това беше всичко. Този успех позволи на баварците да се класират за осминафиналите и да елиминират един от големите си съперници по пътя към трофея.  Всички резултати от мачовете за Купата на Германия от вторник:  Нюрнберг - Фортуна Дюселдорф 5:1 Майнц - Мюнхен 1860 1:2 ФСФ Франкфурт - Херта 1:2 прод. Ерцгебирге Ауе - Айнтрахт Франкфурт 1:0 Волфсбург - Байерн 1:3 Бохум - Кайзерслаутерн 1:0 Унтерхахинг - Ред Бул Лайпциг 3:0 Дармщад - Хановер 2:1