Байерн елиминира Волфсбурт от турнира за Купата на Германия. Баварският колос победи "вълците", които са актуален носител на трофея, на техен терен с 3:1 още на 1/16-финалите.  Тимът, воден от най-актуалният треньор в съвременния футбол Хосеп Гуардиола, реши нещата в своя полза още до почивката, когато водеше с 2:0. Дъглас Коста откри резултата в 15-ата минута, след като с шут от около 25 метра не остави никакви шансове на стража на домакините - 0:1. Само пет минути по-късно Томас Мюлер получи пас от Давид Алаба и се разписа хладнокръвно за 0:2. В 34-та минута двамата повториха упражнението. Отново австрийският национал центрира и Мюлер опъна мрежата за 0:3.  След почивката Байерн пропусна на няколко пъти да направи победата си още по-убедителна. Силите на домакините стигнаха само до почетно попадение. Вкара го Андре Шюрле в 90-та минута.