България победи Шотландия с 2:0 в среща от втория кръг в група 12 на квалификациите за европейско първенство по футбол за юноши до 17 години. Двубоят се игра на стадион "Лазур" в Бургас пред 300 зрители. Димитър Костадинов откри резултата в 24-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Иван Тилев направи 2:0 в 67-ата минута също след перфектно изпълнение на фаул. Така България записа първа победа в групата и се изкачи на трето място в класирането с 3 точки. Начело е Италия с 4 точки, пред Шотландия с 3 точки. В първия мач от групата националите отстъпиха с 0:3 пред Италия. В другата среща от групата по-рано днес Италия и Македония завършиха 0:0. На 26 октомври България ще играе с Македония.