Българският екип от пожарникари от ГД „Пожарна безопасност и защита на населението” – МВР и от Столична община, който замина за Република Македония, за да помогне при издирването на хора и отводняването на сгради, пристигна в Скопие малко след полунощ. Задачата, поставена им от министър-председателя Бойко Борисов, е да оказват пълно съдействие на местните власти за по-бързото овладяване на ситуацията.
Екипите вече са се включили в операцията по издирване на хора.
Предстоят допълнителни уточнения от каква помощ още има нужда в Република Македония за преодоляване на щетите и подпомагане на пострадалите. Координацията в това отношение е възложена на началника на политическия кабинет на премиера Борисов.
Българските представители в Скопие са получили благодарност от официалните власти за своевременната реакция.
Прочетете още
- 14:29 Глобиха баща, докато прибира незрящия си син: история от Варна раздели хората
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума