Втородивизионният Банско победи отбора от Югозападната "В" група Беласица с класическото 3:0 в последния си контролен мач от зимната подготовка. Банско превъзхождаше на терена в село Марикостиново и заслужено се поздрави с крайния успех. Първият гол в срещата бе отбелязан в 8-ама минута след като от ъглов удар отляво вратаря и защитата на Беласица не реагираха адекватно и оставиха Илия Мунин с глава от 3 метра да изпрати топката в мрежата за 0:1.  До края на първата част на срещата опитите на петричките футболисти да променят резултата в тяхна полза се оказаха неуспешни. Ивайло Цурев, Георги Фикиин и Боби Хазуров обстрелваха опасно вратата на Беласица, но ударите им бяха неточни. След почивката влезлите в игра футболисти на Банско стояха далеч по-добре от резервите на Беласица. В 47-ата минута от фаул Боби Хазуров обстрелва директно вратата на домакините, Благой Стоянов изби кълбото и в добавката Георги Кременлиев не сгреши за 2:0.  В 75-ата минута Милен Лефтеров подаде към Георги Мирчев, който от няколко метра изпрати топката в долния десен ъгъл за 3:0./БТА Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай