Барселона продължава убедително да брани върха в Примера дивисион. Каталунците не представиха най-добрата си продукция, но въпреки това, успяха да спечелят с 2:0 гостуването си на Леванте от 23-ия кръг на Примера дивисион. По този начин воденият от Луис Енрике отбор вече е в серия от 28 поредни мача без поражение и изравни най-доброто постижение в историята на клуба от сезон 2010/11 под ръководството на Хосеп Гуардиола. Освен това футболистите на Барселона зарадваха своя треньор с победа в неговия мач № 100 начело на отбора. Двубоят започна с натиск на Барселона. Още в първите секунди на мача Андрес Иниеста имаше възможност да порази целта, но след удара му топката премина над напречната греда и излезе в аут. Напълно редовен гол на Лионел Меси във 2-та минута не бе зачетен заради несъществуваща засада. Андрес Иниеста пусна перфектен извеждащ пас към аржентинеца, който вкара, но попадението не бе зачетено, тъй като страничният арбитър маркира засада. Барселона организира добра атака в 17-та минута, когато Андрес Иниеста комбинира с Неймар, който финтира двама защитници на Леванте и стреля, но Диего Мариньо спаси. Барселона поведе в резултата в 21-та минута, когато Лионел Меси подаде към Андрес Иниеста, който продължи към Жорди Алба. Левият бек навлезе в наказателното поле на Леванте и центрира остро, топката рикошира в тялото на Давид Наваро и влетя във вратата на Диего Мариньо. Каталунците можеха да удвоят своята преднина в 25-та минута, когато Неймар подаде към Луис Суарес, който отблизо стреля, но на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Мариньо. Леванте успя да създаде няколко опасности пред вратата на Клаудио Браво в последния четвърт час на първото полувреме. В 29-та минута Верса стреля от фаул, но над напречната греда в аут. Джеферсон Лерма излезе сам срещу Клаудио Браво в 32-та минута, но стреля в аут. В 38-та минута бе най-чистото положение за Леванте, когато Моралес нахлу в наказателното поле на Барселона и стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Клаудио Браво. Джузепе Роси отправи хубав удар от 20 метра в 47-та минута, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Барселона, но Клаудио Браво спаси. Ново попадение Лионел Меси в 54-та минута не бе зачетено заради засада. Този път решението на страничния съдия бе коректно. Барселона бе близо до това да удвои своята преднина в 59-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Леванте Иван Ракитич засече топката с глава, но Диего Мариньо се намеси и изби в корнер. Барселона все пак отбеляза втори гол във втората минута на добавеното време на мача, когато след бърза контраатака Лионел Меси пусна извеждащ пас към Луис Суарес, който излезе сам срещу Мариньо и не пропусна да се разпише, а по този начин и да оформи крайния резултат в срещата. Барселона запази първата си позиция с 54 точки, като е с три повече от втория Атлетико Мадрид и мач по-малко. Коментирай