Бенфика победи с 1:0 гостите от Динамо Киев в двубой от група В на Шампионската лига. Победното попадение дойде в 45-ата минута от дузпа дело на Салвио. Португалците пропуснаха една от най-интересните ситуации в 21-ата минута, когато Грималдо стреля с глава, но не сполучи, след като Рудко спаси тима си. Динамо създаде до почивката няколко опасности пред вратата на португалците, но до гол не се стигна. В 45-ата минута на срещата Вида наруши правилата срещу Луизао в наказателното поле и последва дузпа за домакините. Салвио застана зад топката и откри резултата в полза на Бенфика. Бенфика удари и гредата в 53-ата минута на двубоя, когато Гедеш стреля добре, но топката не пожела да влезе във вратата. В 65-ата минута Митроглу не намери целта. Динамо Киев си спечели дузпа в 67-ата минута, когато Едерсон фаулира Дерлис в наказателното поле. Зад топката застана Жуниор Мораес, но пропусна целта. До края на мача двата тима не стигнаха до попадение и домакините грабнаха 3-те точки. В класирането Бенфика вече има 7 точки, а киевчани са със скромната 1 точка.  Коментирай