Интер записа изразителна победа на Удинезе в мача от 16-я кръг на Серия А. Точни за успеха бяха Мауро Икарди, който отбеляза две попадения, Стеван Йоветич и Марсело Брозович. „Нераздзурите“ започнаха силно мача, а още в 7-ата минута, когато Стеван Йоветич отправи удар от наказателното поле, но Орестис Карнезис отрази в тази ситуация. Резултатът бе открит в 23-ата минута. Мауро Икарди получи хубав извеждащ пас, стреля по земя, а Карнезис въпреки че закачи топката не успя да спаси. В 31-ата минута Стеван Йоветич завърши отлично нова силна атака на гостите за 2:0, а третият гол падна в заключителните минути на мача. Нова грешка в защитата на Удинезе позволи на Икарди да остане на добра позиция за 3:0, а три минути след това Марсело Брозович с далечен удар оформи крайното 4:0. В класирането Интер е на върха с 36 точки, а Удинезе е 15-и с 18 пункта.  Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS