Председателят на ГЕРБ и бивш министър-председател на България Бойко Борисов изпрати поздравителен адрес до министър-председателя на Кралство Нидерландия Марк Рюте по повод категоричната победа на дясно-центристката партия на парламентарните избори. „Радвам се, че холандският народ Ви гласува отново доверието да продължите да вземата важните решения за бъдещето им в рамките на нашето общо европейски семейство“, заявява Борисов.
Лидерът на ГЕРБ изтъква, че изборната победа в Холандия е победа на реалната и рационална политика над популизма. „Изпълнен съм с надежда, че популистките и крайни политически настроения в Европа скоро ще бъдат преодоляни в полза на по-доброто бъдеще за нашите граждани в рамките на ЕС“, се казва още в поздравителния адрес.
Бойко Борисов изразява убедеността си, че Кралство Нидерландия и България ще продължат да си сътрудничат и да работят за сигурността и просперитета на европейските граждани.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО