Ремонтният завод "Авионамс", който се намира на територията на авиобаза Граф Игнатиево, е вече на 100% държавен. Това обяви преди минути премиерът Бойко Борисов, който пристигна в политподелението за награждаването на пилоти и авиомеханици от авиобаза "Крумово", участвали в потушаването на пожарите в страната.
Министър-председателят посочи, че заводът е бил приватизиран на два пъти - през 2008 и 2012 г., като е станал частна собственост. Сега държавата си го връща обратно, за да се ремонтират в него самолетите на ВВС. Вицепремиерът Томислав Дончев, който придружаваше Борисов уточни, че са платени 29 млн. за завода.
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ