Борусия (Дортмунд) разгроми Падерборн със 7:1 в 1/16-финал за Купата на Германия. Близо 75 000 души дойдоха на „Сигнал Идуна Парк”.  Гостите започнаха силно и в 21-ата минута поведоха, след като вратарят на Борусия сбърка, Сърджан Лакич му отне топката и вкара за 0:1. Домакините се хвърлиха в атака и още до почивката вече водеха с 3:1. Точни бяха Рамос (25), Кастро (30) и Кагава (44).  През второто полувреме се разписаха още Гюндоган (55), Писчек (58), Кастро (87) и Мхитарян (89). Това бе 29-и пореден двубой във всички турнири, в който Борусия отбелязва гол, което е нов клубен рекорд. „Жълто-черните” записаха втори пореден мач с пет или повече попадения. В последния кръг от Бундеслигата тимът срази Аугсбург с 5:1. Убедителен успех записа и Байер (Леверкузен) като гост на Виктория (Кьолн) с 6:0. Головете за „аспирините” бяха дело на Бранд (1), Белараби (35), Хавиер Ернандес (38,55), Кислинг (81) и Юрченко (83).