Борусия (Мьонхенгладбах) победи у дома Шалке 04 с 3:1 в двубой от десетия кръг на германската Бундеслига, записвайки четвърти пореден шампионатен успех. Ларс Щиндъл пропусна дузпа в 32-ата минута, но при добавката не сгреши и даде преднина на „жребците”. Минута преди почивката обаче Андреас Кристенсен си вкара автогол за 1:1 и върна надеждите на „миньорите” за нещо повече в този мач. След почивката в 70-ата минута бразилецът Рафаел отново изведе домакините напред в резултата, а десет минути по-късно Йоханес Гайс от гостите бе изгонен с директен червен картон. В 84-ата минута пък Юлиан Корб оформи крайното 3:1 след асистенция на Рафаел. С четвъртата си поредна победа в първенството Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачи на седмо място с 15 точки. Шалке 04 остава трети с 19 точки.