През 2002 г. новороденото бебе Лия Олдридж от Обединеното кралство умира от мозъчен кръвоизлив. По време на разследването става ясно, че баща й Андрю Ашурст е виновен за смъртта, тъй като се опитал да успокои плачещото бебе, люлеейки го твърде силно. След проверката съдът признал човека за виновен за убийството и го осъдил на три години затвор. Тялото на Лия бе върнато на семейството й, за да се направи погребение, предаде The Sun.
15 години след трагичния инцидент се оказва, че някои от органите на бебето все още се съхранвят в полицията. Те били предадени на роднините на Лия, които през 2017 г. бяха принудени да направят ново погребение.
А само преди месец стана известно, че черният дроб на момичето все още е в експертите по съдебна медицина. В резултат на това семейството на Лия трябваше отново да проведе погребална церемония - трета поред.
Тази история толкова разгневи британското общество, че самата Тереза Мей бе принудена да направи официално изявление. Тя нарече ситуацията с тялото на Лия Олдридж абсолютно ужасна и увери, че случаят е взет под особен контрол. Случаят се проверява.
Прочетете още
- 20:00 Telegram група с интимни снимки на българки оцелява с години въпреки сигналите до ГДБОП
- 19:36 Трагедия край Казанлък: 18-годишен шофьор загина след тежка катастрофа
- 07:31 Защо пешеходците останаха без тротоар след ремонт в Стара Загора?
- 21:00 „Като умра, не искам да имам гроб...": жена от Храбрино разтърси мрежата