БСП отстрани Бенчо Бенчев от поста зам.-председател на Общинския съвет в Бургас. Докладната за отстраняването на Бенчев беше приета от общинския съвет днес с 29 гласа за, 2 – против и 3 – въздържали се.
От днес бизнесменът, който беше задържан в хотел в Турция с издирвания наркобос Димитър Желязков – Очите остава независим общински съветник. Политическото доверие към Бенчев бе снижено, а общинският съвет не дочака изхода от наказателното производство, което стартира срещу него след скандалния арест.
Преди по-малко от месец Бенчо Бенчев се е оттеглил и от охранителната фирма „Аркус”, свързвана с Димитър Желязков. Собствеността от акции в компанията той е прехвърлил на доскорошния си съдружник Георги Дросев, станал известен с притежанието на автокъща в морския град. Бенчо Бенчев не присъства на заседанието.
Прочетете още
- 19:00 Любов, превърната в робство: Telegram, TikTok и сайтове за секс - новите оръжия на сводниците ВИДЕО
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 11:51 Нова бомбена заплаха в Пловдив! Евакуираха Общината, Данъчното и още ключови сгради СНИМКИ
- 21:00 "Катастрофата не пита": Два смущаващи случая на пътя взривиха социалните мрежи