Шесто поражение записаха баскетболистите на "Левски 2014" в Балканската лига. "Сините" отстъпиха у дома в София с 65:71и завършват с актив от 2 победи и 6 загуби в група В на надпреварата.

Другата седмица младите момчета на Николай Господинов ще участват в квалификационен турнир за евентуално продължаване напред в следващата фаза на Лигата.

В началните 10 минути на двубоя в столичната зала “Универсиада” домакините не започнаха по най-добрия възможен начин и отбелязаха едва 8 точки. На полувремето те скъсиха разликата и се прибраха на почивка при резултат 32:43.

След края на третата част то дори не бе с двуцифрено измерение, след като на таблото бе изписан резултат от 49:58. В един момент от последната част "Левски" скъси разликата до 3 точки, но играчите не успяха да стигнат до обрат и загубиха с шест точки разлика - 65:71.

Евгени Хаджирусев вкара 17 точки за "Левски 2014", а Ангел Пейчинов и Алекс Симеонов останаха с по 13 точки всеки.

Аарън Мичъл и Иван Зеяк бяха най-резултатни за черногорците с по 13 точки всеки.