Ботев инкасира трета загуба в контролите на лагера в Анталия. Черноморец (Одеса) обърна канарчетата от 0:1 до 3:1 в петата им проверка от началото на подготовката. Жълто-черните обаче няма причина да се срамуват за поражението от украинците, тъй като показаха най-добрата си продукция. Добрата новина за тях е, че Тодор Неделев показа признаци на възраждане и вкара втория си гол. Лошата вест за наставника Николай Костов е контузията на преквалифицирания като централен защитник Орлин Старокин, който бе сменен принудително. Тепърва предстои да се разбере колко сериозна е травмата на Старокин, но ако тя е тежса Костов ще има на разположение за подновяването на първенството само един централен бранител в лицето на Радослав Терзиев.
Мачът започна отлично за канарчетата и в 9-ата минута Тодор Неделев откри. Националът се разписа след хубава атака на Кифуети, чийто шут блокиран, а след това при удара на Балтанов топката рикошира и попадна в Неделев, който насочи коженото кълбо в мрежата. Украинците упражниха натиск и в 31-ата минута Ковалец от фаул удари дясната греда на Галев.
До края на първата част липсваха голови положения. На почивката Николай Костов направи три промени, като възпитаниците започнаха да играят още по-добре. Тодор Неделев бе изведен отлично от Нелсън в 57-ата минута сам срещу Безруч, но осмицата вместо да вкара за 2:0 стреля в аут. По-добрата игра на пловдивчани продължи, но груба грешка а Галев в 72-ата минута позволи на украинците да изравнят.

Той сбърка при изнасянето на топката и Муришов изравни. Ботев опита всичко да вкара втори гол, но след нови две грешки в защита на "жълто-черните" Матеус вкара две попадения между 88-ата и 90-ата минути и нанесе трета загуба на Ботев.
Костов може да е доволен от видяното срещу 12-ия в Украйна, което бе най-добрата проверка на тима му.

Досега в предсезонната си подготовка играчите на Николай Костов  записаха победа над Поли Тимишоара (4:1), три поражения - от Висла Краков (1:3), Нийрегихаза Спартакус (0:2) и Черноморец Одеса (1:3).
Както и равнество с Ягодина (1:1)

БОТЕВ ПД - ЧЕРНОМОРЕЦ (ОДЕСА) 1:3
1:0 Неделев (9)
1:1 Муришов (72)
1:2 Матеус (88)
1:3 Матеус (89)

Ботев (Пд): Галев (80-Голас), Ощипко (46-Филипов), Старокин (46-Терзиев), Огнянов, Неделев, Гамаков, Юсейн, Христов, Балтанов (57-Васев), Нелсън, Кифуети (46-Милев)
Резерви:(Голас, М. Димитров, Купенов, Васев, Терзиев, Тютюков, Игнатов, Кр. Димитров, Марин, Филипов, Милев)

Черноморец (Одеса): 71. Безруч, 15. Гадрани, 25. Мартиненко, 94. Данченко, 16. Филимонов, 6. Ковалец, 17. Татарков, 23. Азацки, 20. Кученко, 78. Хабленко, 22. Кабаев

Резерви: 69. Борилко, 87. Стефорле, 11. Смирнов, 14. Муришов, 29. Кузнецов, 32. Петико, 26. Пернатский, 21. Переверза, 19. Калитов, 2. Захаранчко