„Спряха ни бойци на „Ислямска държава" и… спрях да карам ТИР-а толкова на изток". Това споделя пред 24rodopi.com шофьор на тежкотоварна машина, който има 15 години стаж зад гърба си. Може би един от малцината европейци, останали живи след среща с ИДИЛ. И единственият от кърджалийското село Р. 24rodopi.com нарича мъжа Тургут и пояснява,че той е правил редовни курсове със стока до Багдад. След разрастването на „Ислямска държава" обаче отказва да насочва ТИР-а в посока Изток.
„Спряха ни с наши колеги. Питаха ни откъде сме и накъде отиваме. Отговорихме и ни пуснаха. Но можеше и да не го сторят. По-добре да не поемаме повече този риск", споделя 50-годишният мъж./Марица.бг
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол