"Направихме среща с колектива на болница "Свети Мина". Стещите бяха две и много ползотворни", каза днес кметът Иван Тотев по повод на една от основните здравни теми в Пловдив през последните месеци - вливането на общинските болници "Свети Мина" (бившата Първа градска) и "Свети Панталеймон" (бившата Втора градска) в едно дружество.
"За нас е много важно да продължи работата там. Колективът ще трябва да кандидатира някой за поста зам.-директор, която да обсъдим. Преместване на хора и отделения от "Свети Мина" в "Свети Панталеймон няма да има", успокои притесненията на лекарския и сестрински персонал в "Свети Мина" Тотев.
"На сесията на 14 септември ще предложим за гласуване на вливането на ДКЦ-6 в Свети Мина. Ще се извади капитал, за да може да се отпуснат целеви средства за ремонт".
"От колектива очакваме да изготви план-сметка за закупуването на ново оборудване за отделенията в болницата в рамките на 1 млн. лв. Този план ще е двугодишен, ако трябва втората година ще дадем и повече от милион, за да може отделенията там да започнат да работят по-добре и да печелят повече", начерта плановете за две години напред градоначалникът.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие