От години има воден режим в Севлиево. Засегнати са десетки села. Местните са на мнение, че през последните години проблемът с безводието не само не се решава, но се и задълбочава заради безразборната сеч в района. Боян Ботев от сдружение „Граждани за Севлиево” обяви, че при постъпват много сигнали за незаконна сеч. „На мястото на гора скоро видях поляна, повиках експерти – констатираха, че гората е здрава”, коментира Ботев.
Всяка година едни и същи фирми печелят тръжните процедури за дърводобив, които са свързани с общинското горско предприятие, твърди Георги Михайлов, собственик на фирма за дърводобив . „Не зная защо хората нямат вода, но общинското предприятие незаконна сеч не е извършвало. При проверка не са установени нарушения”, каза инж. Александър Пенков, директор на общинското предприятие „Гори и земи” в Севлиево. От община Севлиево уточниха, че за последните 30 години бездействие е имало през първите 20 г. От 2015 г. имало план за решаване на проблема с безводието и се работи по него.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице