Осминафиналите за Купата на Германия предложиха доста неприятни изненади на някои от елитните отбори. Майнц на българския национал Тодор Неделев и Айнтрахт напуснаха надпреварата.  Майнц падна у дома с 1:2 от предпоследния във Втора Бундеслига Мюнхен 1860, докато тимът от Франкфурт се раздели с надпреварата след загуба от третодивизионния Ерцгебирге Ауе, на който начело е бившият треньор на ЦСКА Павел Дочев, с 0:1.  Единственото положително за Неделев е, че поне не бра срама на съотборниците си. А мачът започна перфектно за тях, след като откриха резултата с автогол на Кристофър Шиндлер още в 6-та минута.  И както всичко вървеше по мед и масло за Майнц през първата част, точно преди почивката Пиер Бенгтсон си изпроси изключително глупав червен картон и това сякаш наклони везните в полза на гостите от Мюнхен.  Те вдигнаха оборотите след подновяването на играта и в 70-та минута успяха да изравнят с гол на Стефан Мугоса, а шокът беше пълен само седем минути след това, когато Робин Окоти вкара за 2:1.  До края повече попадения нямаше и така елитният Майнц се раздели с надпреварата за сметка на бившето величие Мюнхен 1860. Подобна шокираща развръзка имаше и на мача между Ерцгебирге Ауе и Айнтрахт.  Дочев избра печелившата тактика и така третодивизионните домакини се браниха храбро, като благодарение на това стигнаха и до своя шанс четвърт час преди края, когато Макс Вегнер се разписа и хвърли в екстаз публиката по трибуните.