Отборът на Борусия Дортмунд се наложи с 4:1 над Айнтрахт в мача от 16-я кръг на Бундеслигата. Това бе трети пореден успех за „жълто-черните“, същевременно загубата бе четвърта поредна за Айнтрахт в последите срещи. Точни за успеха за Борусия бяха Хенрих Мхитарян, Пиер-Емерик Обамеянг, Матс Хумелс и Адриан Рамос. Почетното попадение за Айнтрахт бе дело на Майер. Борусия имаше смазващо превъзходство през всичките 90 минути на срещата, но в началото на мача домакините допуснаха грешка в отбрана, позволиха Майер да стреля от зоната пред наказателното поле и се откри за 1:0 за Айнтрахт. В 24-ата минута обаче интригата в мача бе върната. Обамеянг подаде хубав извеждащ пас към Мхитарян, който изравни – 1:1. В последната минута на редовното време Борусия получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Кастро, извършено от Медойевич. Главният арбитър посочи бялата точка, и вдигна жълт картон на сгрешилия футболист на Айнтрахт, а това бе негов втори и трябваше да напусне игра. Обамеянг се нае с изпълнението, като изпълнението му бе слабо и резултатът остана непроменен. След почивката, с човек повече Борусия упражни значителен натиск, а в 57-ата минута Хубаво центриране в наказателното поле стигна до Шинджи Кагава, който свали успоредно на голлинията за Обамеянг, който се разписа за 2:1. В 61-ата минута в наказателното поле на гостите настъпи хаос, а Матс Хумелс се оказа най-съобразителен, като покачи на 3:1. Четири минути преди края на редовното време Адриан Кастро завърши хубаво центриране, разписвайки се за 4:1. В класирането Борусия Дортмунд е втори с 38 точки, а Айнтрахт е 15-и с 14.