Канонадата в държавата, която клати управляващата коалиция, отекна и в Пловдив. Вчера хакери пуснаха фалшив имейл от името на Меглена Кунева, че формацията изтегля министрите си от властта. Докато се разбере, че съобщението е менте, искри на раздора захвърчаха и в местния парламент. На сесията съветниците от мнозинството обвиниха шефката на ОбС Савина Петкова, която е от „гражданите” на Кунева, за друг имейл до медиите, изпратен от пресцентъра на омбудсмана Мая Манолова. В него се отправят обвинения към кмета Иван Тотев за липса на прозрачност при изграждането на пасарелката в Прослав.
В гневно писмо, прочетено от трибуната в залата, съветникът Спас Гърневски заклейми Савина Петкова, че е участвала в срещата на Манолова и областния управител Здравко Димитров с хора от квартала, без да е упълномощена от старейшините. Упреци към нея, че така руши основите на местното мнозинство, заваляха и от други представители на управляващите.
Ако бяхте присъствали на срещата, щяхте да имате друго мнение, реагира сдържано шефката на ОбС. Кметът Иван Тотев пък запази мълчание по време на кавгата, а след сесията заяви, че Петкова има нужда от толеранс, за да стане диалогичен и добър председател.
Още по темата четете в днешния брой на вестник "Марица"
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума