Капковиден метеорит, който тежи 4,6 кг, беше открит край кърджалийско село, съобщи директорът на местната астрономическа обсерватория Агоп Узунбохосян.
Според него това е най-голямото небесно тяло, намерено някога в България. Метеоритът паднал през ноември миналата година и бил забелязан от двама местни жители. Твърде възможно е космическото тяло да е от потока Леониди, който премина край Земята по това време, каза астрономът.
Мъжете, които го открили, не желаят да се афишират, каза Узунбохосян. Той бил потърсен от тях за консултация. Астрономът установил, че метеоритът е съставен от желязо. Казал на двамата, че трябва да се разреже, за да се види структурата му и да се докаже, че е метеорит. Мъжете обаче отказали да се нарушава целостта на находката им.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ