Хърватинът Марин Чилич детронира шампиона от последните три години Новак Джокович (Сърбия) на четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд 4,3 милиона евро. Чилич стигна до успеха срещу водача в световната ранглиста и четирикратен победител в надпреварата Джокович с 6:4, 7:6(2) за 104 минути на корта. След размяна на ранни пробиви хърватинът стигна до успеха в първия сет, след като спечели подаването на съперника си в десетия гейм. Във втората част сърбинът проби за 5:4 и сервираше за изравняването на резултата, но не успя, а в последвалия тайбрек Чилич доминираше и спечели със 7:2 точки. Поражението на Джокович означава, че той може да загуби първото място в световната ранглиста, ако Анди Мъри (Великобритания) стигне до финала в Париж. Мъри по-късно днес играе на четвъртфиналите срещу Томаш Бердих от Чехия, срещу когото е в серия от шест поредни победи. Следващият съперник на Чилич пък ще бъде Джон Иснър (САЩ). Иснър пласира 17 аса и стигна много трудно до победата срещу сънародника си Джак Сок със 7:6(6), 4:6, 6:4./ БТА Коментирай