До страшен инцидент се стигна днес на протеста в Коматево (ВИЖ ПОДРОБНОСТИ ТУК), предаде репортер на Glas.bg. Буквално преди минути млад мъж с лек автомобил Мицубиши прегази краката на протестиращия Златомир Шопов. Колата и пострадалото момче можете да видите на водещата снимка. Инцидентът стана след като мъжът с лекия автомобил реши да хитрува и да избегне образувалото се километрично задръстване (ВИЖ ПОДРОБНОСТИ ТУК), като мине през банкета. В опита си да го направи обаче той премина през краката на Златомир. Освен, че прегази жителя от Коматево , мъжът потроши и собствената си кола, преминавайки с мръсна газ през импровизираната бариера, която е поставена там от работници на близкия магазин за каменни облицовки. След това мъжа даде мръсна газ, а подгонилите го протестиращи не успяха да го стигнат. Оказа се обаче, че незнайно защо момчето - камикадзе бе забравило майка си извън автомобила. Вероятно тя е слязла, за да се опита да премахне бариерата, споделиха пред нашия репортер протестиращи. Майката притеснена чака над 20 минути сина й да се върне и да я вземе, но той реши да прати баща си, който дойде с друг автомобил. Възрастният мъж бе абсолютно незапознат със случилото се преди минути и остана изненадан от разказа на трите момчета, които отидоха да говорят с него. "Сина ми има болки, затова минахме така", ридаеше жената, но бе контрирана от съпруга си: "Какви болки, седи в другия край на Първенец в колата и ми се обади да те взема!"

Интересно е, че над 20 полицаи и 5 катаджии, които видяха какво се случи не реагираха по никакъв начин. Дори след като Златомир даде интервю пред камерата на Glas.bg, той заедно с нашия репортер отидоха при катаджиите да покажат номера на колата. "Нищо не можем да направим. Трябва пострадалият да отиде и да подаде жалба. Ние жалби не приемаме! Не, нямате право да ни снимате", възропта полицайката, докато двамата катаджии мълчаха.

Златомир е с охлузни рани по прасците и на двата крака, видя репортер на Glas.bg. Те са от контакта на тялото му с калника на автомобила.