Четирима фенове на Локомотив са били задържани снощи в Неапол, съобщиха от местната полиция. Внушителна група черно-бели запалянковци е в южния италиянски град по покана на местни свои събратя за мача Наполи - Легия (Варшава) от турнира Лига Европа. На летище Каподичино пловдивчани са били посрещнати от своите приятели, а след това са се засекли с полски ултраси и спонтанно е възникнал жесток бой. С големи усилия местната жандармерия е успяла да потуши мелето. При сбиването са пострадали 8 карабинери. В прессъобщението на местната полиция не се съобщават имената на задържаните.
Както е известно ултрасите на Локомотив са в много близки отношения с тези на Наполи. Сред черно-бялата агитка има и фракция Наполетани ултрас, която е създадена преди повече от 20 години. Много често те гостуват на приятелите си в Неапол за мачове на местния тим. Италиянци също нерядко идват за двубои на железничарите. На Лаута дори има паметен кът за ултрас на Наполи, убит при сбиване в Рим.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ