Магнитудът на земния трус от последния ядрен опит в Северна Корея е около 5,8 по Рихтер, а експлозията е била приблизително осем пъти по-мощна от тази в Хирошима през 1945 г.
Това съобщи днес базираната в Норвегия геоложка агенция НОРСАР, предаде ДПА.Според изчисленията на агенцията, ако се съди по сеизмичните последици, мощността на експлозията в КНДР е била около 120 килотона тротилов еквивалент.
Пуснатата през август 1945 г. от САЩ атомна бомба над Хирошима е била с мощност 15 килотона.
НОРСАР наблюдава земетресения и ядрени експлозии. (БТА)
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие