47-годишният Тошко Тодоров е битият от озверели цигани полицай. Служителят на реда отишъл с колега по сигнал за семеен скандал в ромската махала на Айтос. Двама роми обаче скочили на униформените. Тошко Тодоров е ударен с неустановен предмет и е приет в неврохирургията на УМБАЛ-Бургас с комоцио и травми по ръката.
Това е поредното циганско насилие в последните няколко дни. В айтоското село Мъглен четирима озверели роми пребиха бургазлията Илиян Мавров. От Районната прокуратура изпратиха съобщение до медиите, че Мавров носел електрошоков пистолет и така сам предизвикал циганите да го нападнат с брадва, т.е. "да би мирно стояло, не би чудо видяло".
Сега обаче как ще оправдаем циганската агресия - в махалата отива униформен полицай, който изпълнява служебните си задължения да пази обществения ред. Въпреки това той е нападнат и пребит.
Крайно време е да си признаем истината и да кажем на глас нещата такива, каквито са - циганите се самозабравиха, нямат респект към институциите и смятат, че законите не важат за тях. Могат да крадат, да изнасилват, да правят опити за убийство, да нападат униформени служители, но снизходителни прокурори и милостиви съдии ще им простят.
Направили на решето с брадва главата на Мавров, човекът едва се спасил да не бъде убит като куче, ама за прокуратурата това е лека телесна повреда. Да забравим случая и да си подвием опашките, че иначе може да застрашишм етническия мир.
Ама той, господа, етническият мир отдавна е застрашен, но не от българите, ами от циганите. Ето още един пресе случай: Учител по английски език в град Садово бе пребит с кол от 17-годишният ученик Атанас Георгиеве от ромски произход. Този същият циганин се вози без пари , т.е. платен от българските данъкоплатци, ученически автобус. Но използва безплатния транспорт, за да трепе, а не да учи.
материалът е на Флагман.бг