Евродепутатите ще обсъдят на започващата днес пленарна сесия в Страсбург решението на Европейската комисия по третия пакет за мобилността.
Заседанието на Европейският парламент започва в 18:00 часа българско време. Пакетът за мобилността е първата тема, която евродепутатите ще дебатират, предава БНР.
Ефективен протест срещу него проведоха на 17-ти май българските превозвачи в цялата страна, зад които застана премиерът Бойко Борисов. Според тях, той ще доведе до масови фалити на фирми, а целта е да бъдат елиминирани от пазара българските, полските, унгарските и румънските камиони.
Превозвачите смятат, че фатални в това отношение може да се окажат част от изискванията като, например, шофьорите да се прибират до родното си място на всеки 3 седмици, след третия ден в страна от ЕС на шофьор да се плаща по нормите за командировки на държавата, в която е влязъл, да не се спи в кабините на камионите.
Прочетете още
- 14:21 МВР-Пазарджик след ареста на Стоян Колев: Навременните сигнали от граждани дават резултат
- 15:14 Неочаквано трио - Дара, Новак Джокович и дъщеря му Тара запяха заедно „Bangaranga"
- 11:00 Едната ръка избира, другата прибира: Кадри от бижутерия предизвикаха остри реакции ВИДЕО
- 10:00 Шофьорка откри колата си с потрошено стъкло СНИМКА