Миризма на газ стана причина днес близо 600 деца от училище „Никола Вапцаров” да бъдат евакуирани по време на учебните занятия. След 10 сутринта директорът на училището Калоян Нейков подава сигнал до полицията, че в сградата има изтичане на газ. Обажда се и на фирмата, която има ангажимент да поддържа газовата инсталация. След което задейства плана за действие при бедствия и авария. Ученици и учители са били евакуирани в рамките на 3 минути.
Проверка е показала, че проблем с газовата система няма. При замерване чистотата на въздуха също е установено, че няма проблем. Известно количество газ в атмосферата е било установено навън, в училищния двор.
Станало е ясно, че миризмата е дошла от цистерна с пропан-бутан, зареждаща намиращата се в близост бензиностанция. По думите на директора е радващо, че тревогата се е оказала фалшива, но пък са си направили тренировка.
Прочетете още
- 21:29 Пешеходният мост в Пловдив потъна в дим – спасиха се само комарите СНИМКИ+ВИДЕО
- 20:00 По пътя към върха: 7 км спокойствие, природа и гледки над Родопите СНИМКИ
- 18:11 Изправени пред огъня: Когато старата техника и липсата на вода застрашават животи ВИДЕО
- 17:00 Клон падна върху главата на жена в София СНИМКИ