С гол на бразилеца Фернандао в 89-ата минута Фенербахче успя да спечели с 1:0 срещу Аякс в мач от третия кръг в група А на Лига Европа. Това бе първи успех за турския гранд, който вече има 4 точки на второто място във временното класиране в групата. Начело е съставът на Молде, който с втората си победа до тук, този път над Селтик с 3:1, е начело във временното подреждане със 7 точки. Трети и четвърти с по две точки в актива си са отборите на Аякс и Селтик. Фенербахче трябваше да чака до 89-ата минута, за да си отдъхне с трите точки. Фернандао, който влезе по-рано в срещата като смята на Робин ван Перси надскочи защитата на холандския тим и реализира със страхотен удар с глава за победното 1:0. Иначе още в началото домакините натиснаха съперника, като в 11-ата минута Лазар Маркович бе намерен добре, но ударът му бе блокиран от защитник на Аякс. Десетина минути по-късно Анвар ел Гази също пробва мерника си по посока вратата на домакините, но стреля вдясно от вратата. До почивката Фенербахче на два пъти застраши по-опасно съперника, като в 33-ата Робин ван Перси опита да порази Яспер Силесен, но стражът отрази удара, а в 56-ата бразилецът Жозеф де Соуса отправи не лош изстрел с глава, но топката мина край дясната греда. Бразилският вратар на Фенербахче Фабиано трябваше да спасява мрежата си в 62-ата минута след удар на Ричедли Базоер. Малко преди гола на Фенербахче, Соуса също отправи опасен удар, но защитник застана на пътя на топката. В другия двубой от група А в четвъртък вечер Молде се справи със Селтик с крайното 3:1. Домакините откриха още в 11-ата минута със страхотен гол на Мохамед Елионуси, който получи от Ола Камарау и преодоля вратаря на Селтик Крейг Гордън с брилянтен удар за 1:0. Само седем минути по-късно, в 18-ата Вегард Форен показа чудесен усет и с едно докосване прати топката в мрежата на Селтик за втори път. До почивката Елионуси пропиля още един шанс за домакините, а в 55-ата минута Селтик върна едно попадение чрез Крис Комонс. Опитният Комонс се възползва от грешка на защитник и намали за 1:2. Само минута по-късно обаче, в 56-ата Мохамед Елионуси бе намерен отлично и не сгреши за 3:1. В края футболистите на Селтик удариха греда. В 88-ата Нир Битон получи прецизен пас и стреля от дистанция, но в гредата.