В дерби с изключително диви заключителни минути Фиорентина изтръгна много, много сладък успех с 2:1 срещу Интер в другото голямо дерби от 25-ия кръг на Серия А. След онова 4:0 на „Джузепе Меаца“ сега емоциите в никакъв случай не бяха по-малко, след като съдията Андреа Мадзолени вдигна цели три червени картона, а третият бе след края на редовното време. „Виолетовите“ бяха по-активният тим в хода на целия мач, като изненадващо се озоваха назад в резултата. С попадения на Борха Валеро след почивката и Кума Бабакар в първата минута от продължените момчета на Пауло Соуса обаче спечелиха битката за третото място в калчото. „Артемио Франки“ осигури мощна подкрепа на любимците си и те започнаха много обещаващо. Още в 5-ата минута Федерико Бернардески като на шега пробяга половината терен с топка в крака, преодоля защитник пред наказателното поле и вече вътре шутира остро по диагонала. Самир Ханданович отрази, а Никола Калинич опита ефектна добавка отблизо, но беше в засада. Десетина минути по-късно Интер отново отърва кожата. Бернардески пак се понесе отляво, като размени подавания с Иличич и влетя в наказателното поле. Италианецът избра хитро да върне назад към словенеца, който шутира покрай Ханданович, ала Алекс Телес беше на голлинията, за да изчисти. Противно на всякаква логика дотук „нерадзурите“ откриха резултата в 26-ата минута. Родриго Паласио се включи чудесно отдясно и получи пас в коридор, който догони до аутлинията в наказателното поле. Аржентинецът сви топката към границата на вратарското поле, където Матео Брозович бе оставен без опека и с мощен шут заши топката в горния ляв ъгъл – 0:1. Попадението определено шокира „виолетовите“, които в следващите минути изглеждаха доста некоординирани на терена. Въпреки това точно преди почивката те стигнаха до нов шанс за гол. Бернардески отново се оказа движещата сила, като центрила от левия фланг, а около точката на дузпата Матиас Весино стреля никак нелошо с глава. Ханданович пак бе нащрек и с една ръка съумя да парира изпълнението на уругваеца. След паузата домакините излязоха крайно решени да преобърнат статуквото, като в същото време внимаваха да не поемат прекалено много рискове. Така се стигна до 60-ата минута, когато Иличич получи топката отдясно и веднага центрира. Алекс Телес закачи кълбото с глава и го направи крайно удобно за Борха Валеро, който отблизо не остави никакъв шанс на Ханданович – 1:1. Странно, но попадението не накара домакините да тръгнат по-масирано в атака, а явно по идея на Пауло Соуса те продължиха търпеливо да изчакват мига си. Срещата направи рязък завой в развитието си 8 минути преди края, когато Бернардески изработи втори жълт картон на Алекс Телес. Талантът на „виолетовите“ принуди бразилеца да го повали на тревата, за да прекъсне пробива му към наказателното поле, а Мадзолени бе неумолим със санкциите. Вече с човек повече Фиорентина натисна по-сериозно и щастието им се усмихна във втората минута на продължението. Тогава резервата Мауро Сарате получи топката отляво в наказателното поле и успя да отправи рязък шут по тревата. Ханданович изби кълбото, но право към друг играч на противника, влязъл от скамейката – Кума Бабакар. Сенегалецът някак си успя да спечели дуела с двама защитници на Интер и да добута кълбото в мрежата. До края на 5-минутното продължение Сарате пък намери начин да развали позитивните впечатления за представянето си. Провокиран от Жофри Кондогбиа, аржентинецът тръгна да се разправя, а после бе избутан и от Жейсон Мурийо. Последното накара Сарате да хване Мурийо за врата и да му каже нещо, а Мадзолени го видя и го изгони. След края на мача реферът не се отказа от наказателната си акция, като не подмина ироничните аплодисменти на Кондогбиа към себе си. Арбитърът моментално му вдигна червен картон и така само създаде нови грижи пред Роберто Манчини. Успехът прати Фиорентина на трето място във временното класиране с 49 точки, на 7 зад втория Наполи и на 8 зад лидера Ювентус. Рома е трети с 47, докато Интер не помръдна от 5-ото място с 45. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS     Коментирай