Сайтът на Ботев пусна специално обръщение по повод предстоящото в събота дерби с Локомотив Пд в А група. Ето какво се казва в него:
За 100 двубоя помежду си Ботев и Локомотив превърнаха пловдивското дерби в истински футболен спектакъл. Спектакъл, който впечатлява България. Спектакъл на велики майстори като Чико и Зума, Тумби и Гочо, Зехтински и Садъков... Всички ние – фенове и футболисти, треньори и служители на двата клуба, имаме привилегията да бъдем част от магията на пловдивското дерби. Всички ние имаме привилегията да се наричаме Пловдивчани. Да живеем в град на хилядолетна цивилизация. В града, дал на България Христо Стоичков и Стефка Костадинова. Градът, дал на България Съединението.
Град, в който спортът и футболът се олицетворяват с изкуството.
Нека бъдем на висотата на историята!
Нека покажем, че можем да обичаме!
Нека покажем, че имаме силата да уважаваме!
Нека покажем, че любовта и подкрепата за нас са по-ценни от омразата и разрухата!
Прочетете още
- 19:04 Откриха труп на мъж в реката край "Лъвов мост" в София СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО