Гари Невил постигна първа победа начело на Валенсия в Примера дивисион. „Прилепите“ сътвориха пълен обрат, за да стигнат до крайния успех с 2:1 при домакинството си на Еспаньол от 24-ия кръг на испанското първенство. Загубата на каталунците почти сигурно ще коста треньорския пост на румънския специалист Константин Гълка. Еспаньол създаде първата по-сериозна опасност в мача в 5-та минута, когато Кайседо бе изведен на отлична ситуация и стреля, но Диего Алвес демонстрира чудесен рефлекс и успя да спаси с една ръка. Аймен Абденур получи контузия и бе сменен принудително от Везо. Валенсия можеше да излезе напред в резултата в 25-та минута, когато Адерлан стреля отблизо с глава, но Пау Лопес спаси. Еспаньол поведе в резултата в 52-та минута, когато Бурги центрира от корнер в наказателното поле на Валенсия, където Оскар Дуарте засече топката с глава и я изпрати във вратата на Диего Алвес. Четири минути по-късно гостите можеха да удвоят своята преднина, но Диего Алвес успя да отрази удара на Диоп. Валенсия успя да изравни резултата в 70-та минута, когато Жоао Кансело центрира в наказателното поле на Еспаньол, а защитата на гостите не се справи по най-добрия начин и топката достигна до Алваро Негредо, който успя да я вкара във вратата на Пау Лопес. Еспаньол пропусна невероятна възможност отново да излезе напред в резултата в 76-та минута, когато след ново центриране в наказателното поле на Валенсия, Оскар Дуарте стреля с глава, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Диего Алвес. Валенсия направи пълен обрат в мача в 76-та минута, когато след бърза контраатака Жоао Кансело комбинира със Софиан Фегули, който центрира в наказателното поле на Еспаньол, където Денис Черишев с плонж заби топката във вратата на Пау Лопес. Валенсия бе изключително близо до отбелязването на трети гол в 79-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Еспаньол Алваро Негредо засече топката с глава, но ударът му не бе достатъчно силен и Пау Лопес успя да спаси. Диего Алвес направи невероятно спасяване в 82-та минута, когато отрази много силен удар от Алваро след центриране от корнер в наказателното поле на Валенсия. Асенсио направи добър пробив в 84-та минута и стреля от малък ъгъл, но Диего Алвес спаси. В 89-та минута Херард Морено пропусна последното положение, което се откри пред играчите на Еспаньол, за да изравнят резултата. Валенсия се изкачи на дванайсто място с 28 точки, докато Еспаньол е точно над зоната на изпадащите, като заема седемнайста позиция с 22 точки. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай