Първата ракета на България Григор Димитров ще излезе срещу пореден съперник, който не е побеждавал, в последните седмици. На полуфинал в Стокхолм, съперник на Гришо е аржентинецът Хуан Мартин дел Потро. Гледайте мача свободно на живо в GONG:BG! Мачът се излъчва и в ефира на NOVA! Първи сет 4:6 Мачът определено не започна добре за Григор, който след три топки в аут набързо допусна три брейкбола на първия си сервис, a при третия Дел Потро се възползва и стартира мача с пробив. Той бе моментално затвърден с гейм на 0 преди Димитров да запише първия си гейм в двубоя. Дел Потро обаче бе по-добрият на корта в тези моменти и отново не даде точка на съперника на свой сервис. Макар и трудно, Григор също взе подаването си, след като трябваше да премине през равенство. В шестия гейм Кулата от Тандил демонстрира, че и той може да греши. След две непредизвикани грешки и прекрасен форхенд по правата на българина, резултатът бе 0:40, а при втория си брейкбол Димитров успя да върне пробива за 3:3. За съжаление радостта бе кратка, защото Дел Потро моментално си върна пробива аванс след няколко непредизвикани грешки от ракетата на българина. Аржентинецът успя и сравнително леко да затвърди пробива и да накара Григор да сервира за оставане в сета. Деветият гейм бе отличен за Димитров, но пък Дел Потро се справи със задачата си безапелационно на свой начален удар и с гейм на 0 затвори първия сет. -- Статистиката определено не е на страната на Григор. До този момент двамата са изиграли три мача помежду си, в които българинът има само един спечелен сет. Последната им среща бе през тази година, на тревата в Щутгарт, където Дел Потро се справи с 6:4, 6:2. През октомври обаче, Гришо вече победи двама топ тенисисти, които никога не бе отстранявал в кариерата си - Рафаел Надал и Ришар Гаске. На четвъртфиналите в Стокхолм, Димитров отстрани Кевин Андерсън, а Дел Потро се справи без проблеми с Иво Карлович. Коментирай