И пловдивските майки започнаха да се събират на протест пред Община Пловдив. Марица.бг припомня, че в София вече започна протестната акция за вдигане на детските надбавки. Целта е те да достигнат до 50 - 60 лева. В момента те са 50 за първо дете и 35 за второ.
В столицата майките са облепили количките си с надписи "За мен бюджет няма". Един от организаторите на пловдиския протест е Диляна Ендерова. Тя пристигна първа с количката, в която е нейният син Николай.
Майките смятат да продължат протестите като се организират в социалните мрежи и сайтове като bg-mama.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ