Полицията в Кьолн разпространи снимки на монета от 5 милиона марки, изсечена през 1923 година, която е открита по време на обиск за наркотици, съобщи ДПА.
През 1923 г. Германия е в икономическа криза и заради хиперинфлацията 4,2 трилиона марки се равняват едва на един долар. На монетата има надпис "Извънредна емисия от провинция Вестфалия, 1923".
Монетата е намерена в куфар с други стари банкноти и монети през май 2017 г.
Поради обстоятелствата, при които е открита и "необичайната опаковка", от полицията мислят, че тя е открадната. Затова издирват истинския й собственик.
/БТА/
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие