Изложба-графика представя в галерия „Аспект“ художникът и преподавател по „Графика“ във ВТУ „Св.св.Кирил и Методий“ доц. Христо Керин.
Авторът работи в областта на илюстрацията и графиката, участвал е в над 150 международни изложби, биеналета и конкурси за графика, екслибрис и миниатюра и е носител на множество престижни награди.
Считан е за един от най-добрите майстори на екслибрис в световен мащаб.
В галерия „Аспект“ художникът гостува за първи път с 30 графики, изпълнени в сравнително радко използваната графична техника „мецо-тинто“, към която има особено отношение.
Изложбата е юбилейна и с нея авторът отбелязва своята 50-годишнина.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат