Напълно реновираният тунел на детската железница в Пловдив ще бъде официално открит утре от зам.-кмета по спорт, младежки дейности и социална политика Георги Титюков.
Обновяването на съоръжението е вдъхновено от социалната инициатива „Добротворстваме заедно“ във връзка с 10-годишния юбилей на пловдивската фирма "Хидростаб" ООД. От 15 февруари до 15 март повече от 320 нейни клиенти се включиха към благотворителната кампания, като просто пазаруваха. Накрая фирмата дари процент от своя оборот за този месец на две социални каузи, свързани с деца от градовете Пловдив и Варна.
С помощта на Национален алианс за работа с доброволци (НАРД), младежката организация Junior Chamber International (JCI Plovdiv) и Младежки център Пловдив фирмата получава информация за нуждата от реновиране на тунела на детската железница и използва част от средствата, събрани по време на благотворителната кампания, за тази цел. В допълнение община Пловдив - дирекция „Спорт и младежки дейности”, и "Хидростаб" решават да наемат фирма, която да изрисува вътрешността на тунела като морско дъно.
Прочетете още
- 17:53 Емрах Стораро пак в центъра на скандал: твърдят, че кара Porsche в пешеходната зона на Созопол
- 18:21 Тежка катастрофа на пътя Добрич - Варна: има ранени, сред които и деца
- 14:30 Пред GlasNews говори майката на изчезналата 11-годишна Наталия
- 21:00 Свали си панталона и тръгна към мен: Жена разказа за шокиращ инцидент на спирка в София