Какво се случи в дългия футболен уикенд на А група? Ботев Пд – Пирин Благоевград 1:0 Затъналият в проблеми, в опит да се отлепи от неприятната зона на аутсайдерите, Ботев Пд победи с 1:0 Пирин в първия мач от кръга. Едва през второто полувреме Грегъри Нелсън се разписа при дебюта си за „канарчетата“. Даниел Генов и Кифуети изработиха попадението с добра размяна на пасове отдясно. Българинът изведе конгоанеца в наказателното поле, а той центрира остро по тревата за връхлитащия Нелсън, който отблизо опъна мрежата зад Костов. Всичко това се случи дори с човек по-малко на терена, след като още в 36-ата минута Божидар Васев получи червен картон. С първия си жълт картон той бе декориран още преди да се появи терена. Рядко се виждат подобни моменти по българските терени, затова не пропускайте това ВИДЕО! Срещата ще бъде запомнена и с появата едва на почивката на треньора на Пирин – Наджи Шенсой. Играта на „Тука има, тука няма“ с наставника бе поредната куриозна ситуация в родния футбол. Тренорът обяви, че "трябва в оставащите мачове да тимът му да покаже пиринския дух". Играч на мача: Грегъри Нелсън   Литекс – Локомотив Пд 0:0 Във втория мач от петъчната програма Литекс и Локомотив Пд не успяха да се победят. Въпреки домакинското равенство треньорът Лауренциу Регекампф остана доволен от представянето на „оранжевите“, които сътвориха куп пропуски пред вратата на „черно-белите“. Пропускът на Арсенио обаче заслужава нашето внимание. Гостите от Пловдив от своя страна имаха претенции за дузпа, за нарушение срещу Мартин Камбуров. Играч на мача: Ясеин Ел Каруби   Левски – Черно море 1:0 Отборът на Левски успя да запази лидеркста си позиция в класирането на А група след успеха с минималното 1:0 над Черно море. В края на първото полувреме „синият“ тим наруши равенството. Радослав Цонев центрира, Максимилиан Карнер отправи хубав удар с глава, като дори Михаил Венков, който игра с топката на голлинията не успя да опази мрежата. Спортният директор на Левски Георги Иванов коментира, че отборът е треперил накрая, защото футболистите не са успели да си отбележат положенията. В същото време треньорът на Черно море Никола Спасов също не скри неудовлетворението си от представянето на "моряците" на "Герена". Играч на мача: Максимилиан Карнер   Лудогорец – Монтана 2:0 Отборът на Лудогорец не се затрудни с Монтана в срещата от съботната програма на 13-ия кръг. Шампионите създадоха голям брой положения пред вратата на своя съперник, което дори накара Едуард Ераносян да се усмихне, невярвайки на този фестивал на пропуските. Лудогорец стартира мача ударно и още във 2-ата минута Кафу реализира за 1:0. Бразилецът бе изпуснат по дясното крило, нахлу и въпреки опита на Георги Ангелов да предотврати гола, Кафу вкара. Вратарят на Монтана Христо Иванов с отличните си изяви бе едно от големите препятствия пред нападателите на Лудогорец. Стражът обаче не успя да предотврати второто попадение, което след многото пропуски на домакините реализира Клаудиу Кешеру в 76-ата минута. Играч на мача: Джонатан Кафу   26 октомври, понеделник: 20.00 Берое – Славия Мачът, който ще се проведе в Стара Загора, стартира в 20.00 часа. Двубоя можете да наблюдавате в платформата Gong Play, по Diema sport, както и да го слушате по Дарик радио. Развитието минута по минута ще имате възможността да проследите в Gong.bg.