Подозрителният пакет, намерен на самолета на "Еър Франс", приземил се аварийно в Момбаса, е бомба. Това съобщава британският сайт Индипендънт, позовавайки се на кенийските власти.
"Кенийски сапьори изведоха бомбата на безопасно място", написаха летищните власти в официалния си профил в социалната мрежа.Кенийският вътрешен министър Джоузеф Нкайзери, цитиран от Гардиън, потвърди, че бомбата е отведена на безопасно място и утре ще бъде детонирана. Заподозрени са двама от пътниците.
По информация на превозвача подозрителният пакет е намерен в тоалетна в самолета.
Както Dnes.bg писа, самолет на френския превозвач, пътуващ от остров Мавриций за летище "Шарл дьо Гол", се приземи аварийно в Момбаса, след като на борда беше намерен подозрителен пакет.
Всички 459 пътници и 14-членният екипаж бяха евакуирани след кацането.
Веднага специалисти по експлозиви от военноморския флот и отдела за криминални разследвания към полицията бяха изпратени да проверят дали съмнителният предмет съдържа експлозив.
Прочетете още
- 18:42 Катастрофирали тирове блокираха Е79, часове по-рано други два едва не се забиха челно ВИДЕО
- 16:00 Пожар в Пловдив! Горят къщи в квартал "Прослав" СНИМКА
- 17:15 Коя е Съба Вазова – майката на Патриарха на българската литература
- 18:00 Мотористи, скрили номерата си с тиксо, извършват опасни маневри ВИДЕО