България загуби от Италия с 0:3 в първия си мач от квалификациите за европейско първенство за юноши до 17 години, игран на стадион "Арена" в Созопол. Първото полувреме бе равностойно, като младите български футболисти със старши треньор Викторио Павлов не позволиха нито един удар към вратата, пазена от Петър Петров. През второто полувреме младите италианци доминираха и стигнаха до победата с 3:0. В 63-та минута Скамаца с удар от фаул откри резултата - 1:0 за Италия . В 67-та минута Пинамонти увеличи на 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от вратаря Петър Петров от Литекс. В 77-та минута Габия с точен диагонален удар увеличи на 3:0 за Италия, при който резултат завърши и мачът. По-късно тази вечер - от 19,00 часа, на стадион "Лазур" в Бургас ще се състои вторият мач от групата между отборите на Шотландия и Македония. На 23 октомври България ще играе с Шотландия./БТА България - Италия 0:3 0:1 Скамаца 63 0:2 Пинамонти 67-дузпа 0:3 Габия 77