Общо 420 каратеки от 30 клуба се включиха в турнира "Национална купа Bulgaria open 2015", който се проведе през уикенда в столичната спортна зала "Локомотив". Комплексен победител стана софийският клуб Никон, следван от Самурай-Добрич и Петромакс- Плевен. Първо място в най-атрактивната дисциплина - отборно кумите мъже, бе извоювано от свищовския тим Алеко. Втори се наредиха от Будо-София, а трети станаха състезателите от клуб Атнес- Троян и Никон – София. В същата дисциплина при жените победител стана Никон, следван от Левски-Спартак. Златен медал при мъжете над 84 кг извоюва Тихомир Тодоров от клуб Алеко, а до 84 кг. победител стана Пламен Мошеков от Атнес. При мъжете до 75 кг. златен медал спечели Садик Садик от „Никон", а шампион до 67 кг е Веселин Димитров от Шурикен. Българската представителка в Първите европейски игри в Баку - Борислава Ганева от Левски-Спартак, грабна златото при жените в категория над 68 кг. Александра Стублева от Никон триумфира при дамите до 68 кг, а Кристина Свиленова от Щит стана първа в категория до 55 кг.