Община Ардино има готовност да осигури подслон на жителите в село Ахрянско, чиито домове са застрашени, това заяви кметът Ресми Мурад. Според него ситуацията е под контрол и на този етап ще се въздържи да обяви бедствено положение.
"Чух се с министърът на отбраната, той изпрати 2 хеликоптера, които да подпомогнат пожара. Имаме съдействието на областният управител Илия Илиев, който е на мястото на пожара, каза още Мурад. Той се надява, вятъра, който кара пожара да се разраства да спре, ако огънят прехвърли билото на планината, ще стане наистина страшно, защото от другата страна теренът на гората е много пресечен, допълни Ресми Мурад.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 07:31 Боклуци покриха беседка в парк в Стара Загора СНИМКИ
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка