Кола блъсна ученичка на пешеходна пътека в Казанлък. Момичето беше прието с комоцио в болница. Инцидентът е станал на метри от входната врата на училището по пластични изкуства и дизайн. От години представители на училищното настоятелство искат ограничаване на скоростта в участъка или поставянето на светофар. Пътят, макар и в центъра на града, е част от републиканската мрежа.
В понеделник ученици от училището излязаха на протест с искане да се вземат спешни мерки за ограничаване на скоростта в участъка. "Детето беше ударено леко, но се претърколи на пътя. Шофьорът съдейства и извикахме бърза помощ", разказа в "Здравей, България" очевидец на инцидента. За обезопасяването на пешеходната пътека преди две години са събрани 320 подписа от живущите в района. Подписката е изпратена в Пътна инфраструктура - Стара Загора. От там е даден отговор, че при следващия ремонт на пътеката ще бъдат поставени легнали полицаи. Това обаче така и не се е случило.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице