Знам, че живея в Пловдив и е неприсъщо да се имам усещането, че съм на село, но... Вчера цял следобед ми се причуваха звънци, копитца, и ме-ее-чене.... Оказа се, че в градинката пред блока пасат спокойно 3 кози... Това разказа пред Марица.бг пловдивчанинът Георги Ташев, който живее на бул. „България” 212.
От 17 ч вчера съседи обикаляли наоколо да проверят дали има други, мислейки че тези, са се отделили от стадото. В 19 ч. подали сигнал към телефон 112. В 21.15 отново звъняли.
„Прехвърлиха ни към полицията. От полицията само казаха - няма какво да направим, пуснете ги. Има ли смисъл да ви казвам, че цитирах сума закони - и за животни, и за хора, и здравеопазване на хора, и общински наредби. Но полицаят ми каза „Ами това е”. И затвори телефона”, описа случилото се пловдивчанинът.
„Искам само да отбележа, че според закона, животните трябва да бъдат прибрани в легален за целта обект. За съжаление обаче властта е забравила да осигури такива или поне да имат връзка с обекти, където такива животни – кози коне, овце, да могат да бъдат настанявани. И точно тези, от които зависи решението на тези проблеми, стоят на климатици и взимат заплати в хиляди”, възмущава се мъжът.
Прочетете още
- 19:05 Тина Ивайлова: Тези дни се случиха две много интересни неща
- 15:15 Мистерията падна: Стана ясно какво е причинило жестоките травми на Жанета Осипова ВИДЕО
- 18:00 Гледка, от която се подкосяват краката: Деца на ръба на покрив в Пловдив СНИМКИ
- 15:23 18-годишен с 10-месечен стаж зад волана оцеля, негов връстник е загиналият край Карлово