Отборите на Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен без проблеми прескочиха 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия, като не дадоха и капка надежда на далеч по-скромните си опоненти. „Жълто-черните“ на Томас Тухел съсипаха втородивизонния Падерборн със 7:1, докато „аспирините“ докараха главоболия за представителя на Западната регионалан лига Виктория Кьолн – 6:0. На своя „Сигнал Идуна Парк“ Борусия стартира голеадата по неочакван начин – в 21-ата минута Сръджан Лакич откри за гостите и вдъхна малко самочувствие в редиците на Падерборн. Устремът не само, че бе прекъснат веднага, но до края на полувремето бе напълно заличен. В 25-ата минута Гонзало Кастро асистира за Адриан Рамос, който изравни, а пет по-късно двамата си размениха ролите, за да оформят обрата – 2:1. В 43-ата Шинджи Кагава увеличи аванса на Дортмунд след нова асистенция на Кастро. След почивката нещата се влошиха съвсем за Падерборн. В 55-ата Илкай Гюндоган направи 4:1 от дузпа, а три минути по-късно подаде за втория гол на Кастро в срещата – 5:1 Последните две попадения паднаха в заключителните минутки, като първо в 87-ата резервата Лукаш Пишчек беше точен, а 120 секунди след това асистира за Хенрих Мхитарян, който оформи крайното 7:1. източник: БГНЕС От своя страна Байер Леверкузен бе не по-малко категоричен при визитата си в Кьолн. Момчетата на Роджър Шмид нанизаха три гола до почивката и три след нея, за да си осигурят продължаване напред. Юлиан Бранд направи изключително силен мач и завърши с гол и 3 асистенции. Именно младокът откри в 15-ата, а после подаде към Карим Белараби в 35-ата и към Хавиер Ернандес в 38-ата. Мексиканецът направи 4:0 в 55-ата след нов голов пас на Бранд,а Щефан Кислинг и Владлен Юрченко увеличиха разликата в заключителните десет минути.