Литекс и Локомотив Пловдив завършиха наравно 0:0 в мач от 13 кръг на "А" група. Двубоят се игра пред малко публика в Ловеч със съдия Вихрен Манев. Домакините се изложиха и след спечелената само една точка може да бъдат задминати в класирането след останалите мачове. В последните четири мача ловчанлии имат едва една победа - при гостуването на Монтана в предишния кръг. В останалите три мача допуснаха една загуба - от "Левски" и направиха две ремита (с Лудогорец и днес с Локомотив Пловдив). Първото полувреме не предложи нищо интересно за малцината фенове, които се излъгаха да наблюдават двубоя. Домакините имаха повече желание да стигнат до попадение, но или грешаха в последния момент, или вратарят на Локомотив Пловдив Ел Харуби бе на висота. В 25-ата минута стражът се справи след удар на Асприля, който бе най-дейният в състава на ловчанлии. В 37-ата минута Лауренциу Регекампф извади младока Станоев и пусна на негово място Хенри Рохас. Второто полувреме бе на доста по-високи обороти. Натискът на Литекс се увеличи и Ел Харуби трябваше да се стяга за работа. В рамките на няколко минути вратарят се превърна в герой за пловдивчани, след като спаси на два пъти почти сигурни голове. В 55-ата минута Асприля не успя да го преодолее, а в 58-ата Ел Харуби извади опасен шут на Арсенио Нунеш. Стигна се до 60-ата минута и най-спорното положение. Мартин Камбуров падна в наказателното поле и поиска дузпа след съприкосновение с Рафаел Перез. Повторенията показаха, че по-скоро съдията имаше основание да даде наказателен удар за гостите, тъй като Камбуров успя да свие топката и да излъже бранителя, който не игра с нея. Вместо дузпа Вихрен Манев даде жълт картон на Камбуров за симулация. Треньорът на Литекс Регекампф реагира с двойна смяна, пусна Бьорн Йонсен и Диого Виана, които се очакваше да засилят атаката. В 82-ата минута Ел Харуби отчая за пореден път "оранжевата" атака, след като с акробатичен плонж спаси удар на Бьорн Йонсен. Двубоят по минути ТУК Двубоят по минути с БЛИЦ 1 - начало на мача 12 - добър пробив на Данило Асприля, който подаде към Малинов, но той стреля в аут 17 - жълт картон за Георги Минчев от Литекс, за груб фаул срещу противник 20 - центриране в наказателното поле на Литекс, Елтон не се намеси добре, Гъргоров стреля, но Винисиус изби топката 22 - жълт картон за Елтон дос Рейс, за фаул срещу Димо Бакалов 23 - лошо изпълнение на Камбуров от фаул, топката срещна стената 25 - СПАСЯВАНЕ на Ел Харуби, който отрази удар по земя на Асприля 37 - смяна в Литекс, на мястото на Красимир Станоев влиза Хенри Рохас 45 - 1 минута добавено време на първото полувреме 45+1 - край на първото полувреме -------------------------------------------------------- 46 - начало на второто полувреме 47 - удар на Хенри Рохас в аут след подаване на Асприля 55 - СПАСЯВАНЕ на Ел Харуби, който за пореден път се оказа последна преграда пред Асприля 58 - СПАСЯВАНЕ на Ел Харуби, този път след удар на Арсенио Нунеш 59 - смяна в Литекс, на мястото на Георги Минчев влиза Бьорн Йонсен 59 - смяна в Литекс, на мястото на Никола Колев влиза Диого Виана 60 - СПОРНО положение, Камбуров падна в наказателното поле и поиска дузпа за фаул на Рафаел Перес. Повторенията показват, че по-скоро съдията можеше да даде наказателен удар 60 - жълт картон за Камбуров за симулация 63 - жълт картон за Кристиян Малинов (Литекс) 64 - смяна в Локомотив Пловдив, на мястото на Балдовалиев влезе Йоан Ласиман 74 - смяна в Локомотив Пловдив, на мястото на Ванчо Траянов влиза Оливие Боне 79 - опасно нахлуване на Асприля в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но се забави с удара и бе притиснат от двама 82 - НОВО СПАСЯВАНЕ на Ел Харуби, този път с плонж след удар на Бьорн Йонсен 86 - жълт картон за Оливие Боне (Локо Пд) 89 - смяна в Локомотив Пловдив, на мястото на Гъргоров влиза Бирсент Карагерен 90 - 3 минути добавено време ЛИТЕКС - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:0 ЛИТЕКС: 31.Винисиус Баривиейра, 69.Елтон Дос Рейс , 3 Антон Недялков, 5.Рафаел Перес, 16.Страхил Попов, 88.Никола Колев (59 7.Диого Виана), 4.Красимир Станоев (37 10.Хенри Рохас), 15.Кристиан Малинов , 77.Арсенио Нунеш, 70.Данило Асприля, 7.Георги Минчев (59 11.Бьорн Йонсен) Резерви: 12.Александър Конов, 23.Иван Горанов, 4.Пламен Гълъбов, 10.Хенри Рохас, 93.Петрос Бумал, 7.Диого Виана, 11.Бьорн Маарс Йонсен Треньор: Лауренциу Регекампф ЛОКОМОТИВ (ПД): 16.Ясин Ел Харуби, 71.Пламен Крумов, 6.Кирил Котев, 3.Александър Тунчев, 18.Христо Стамов, 19.Ванчо Траянов (74 90.Оливие Боне ), 22.Стефан Велев, 27.Димо Бакалов, 28.Зоран Балдовалиев (64 89.Йоан Ласиман), 22.Емил Гъргоров (89 21.Бирсент Карагерен), 11.Мартин Камбуров Резерви: 1.Теодор Скорчев, 25.Крум Стоянов, 5.Николай Димитров, 89.Йоан Ласиман, 90.Оливие Боне, 21.Бирсент Карагарен, 9.Дани Кики Треньор: Христо Колев Градски стадион в Ловеч Съдия: Вихрен Манев Жълти картони: Георги Минчев, Елтон дос Рейс, Кристиян Малинов (Литекс); Мартин Камбуров, Оливие Боне (Локомотив Пловдив) "А" ГРУПА - СЕЗОН 2015/2016 КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2015/2016